Září 2014

Biography of Cate Blanchett

22. září 2014 v 17:15 | Merylka
Narodila se v Ivanhoe, na předměstí Melbourne v Austrálii jako dcera australské rodačky June a Roberta "Boba" Blanchetta, který pocházel ze Spojených států. Když jí bylo 10 let, otec jí zemřel na infarkt myokardu. Má dva sourozence - její starší bratr Bob je inženýr počítačových systémů a její mladší sestra Genevieve pracovala jako divadelní výtvarnice.

Nejprve chodila do dívčí základní školy v Ivanhoe a poté vystudovala i dívčí gymnázium v Kew na předměstí Melbourne, kde objevila své zaujetí herectvím. Později studovala ekonomiku a výtvarná umění na Melbournské univerzitě. Když jí bylo 18 let, jela na dovolenou do Egypta. Jeden z hostů hotelu v Káhiře jí nabídl, zda nechce hrát kompars v jeho filmu. Vrátila se do Austrálie a přestěhovala se do Sydney, aby mohla studovat na Národním institutu dramatického umění. Ten absolvovala v roce 1992, čímž začala její kariéra herečky.

První velkou inscenací byla hra Davida Mameta Oleanna z roku 1993, kterou hrála spolu s Geoffrey Rushem a získala za ni ocenění kritiků sydneyských divadel za nejlepší debut. Také ztvárnila Ofélii ve hře Hamlet upravené podle Company B (režisérem byl Neil Armfield) v letech 1994 a 1995 a později v dalších televizních minisériích.

Jejím prvním mezinárodním filmem se stal Paradise Road z roku 1997, ve kterém hrála australskou zdravotní sestru zajatou japonskou armádou během 2. světové války. Její první hlavní rolí byla v témže roce adaptace Oscar and Lucinda, ve které hrála po boku Ralpha Fiennese. Za ni byla nominována na cenu Australské filmové asociace (AFI) za nejlepší hlavní ženský herecký výkon. Stejně ale ve stejném roce získala cenu za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon za roli Lizzie v romantické komedii Zaplaťpánbůh potkal Lizzie.

První velkou rolí se stala postava Alžběty I. ve filmu Královna Alžběta z roku 1998, který ji vynesl nominaci na Oscara za nejlepší herečku. Cenu nakonec nezískala, ale získala cenu Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA) a Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve filmovém dramatu. O rok později byla nominována na další cenu BAFTA za vedlejší roli ve filmu Talentovaný pan Ripley. Již jako uznávaná herečka si získala další vlnu příznivců, když se objevila ve filmové trilogii Pán Prstenů režiséra Petera Jacksona jako elfská královna Galadriel.

V roce 2007 byla uvedena na seznamu sta nejvlivnějších lidí planety časopisu Time a také byla časopisem Forbes označena za jednu z nejúspěšnějších hereček. Její další rolí byla agentka KGB Dr. Irina Spalko ve filmu Indiana Jones a království křišťálové lebky a také se objevila ve filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona, již po druhé po boku Brada Pitta.

Jejím manželem je dramatik a scenárista Andrew Upton, kterého poznala v roce 1996, když hrála v inscenaci The Seagull. Nebyla to však láska na první pohled; "Myslel si, že jsem nevšímavá a já se myslela, že je arogantní," uvedla později. "Poukazuje to na fakt, jak se člověk může mýlit, ale jak mně políbil, bylo to ono." Svatba se uskutečnila 23. dubna 2004. Dne 13. dubna 2008 v Sydney porodila jejich třetího syna jménem Ignatius Martin Upton.

Je patronkou Sydneyského filmového festivalu. Je také tváří luxusní kosmetiky pečující o tělo SK-II, kterou vlastní Procter & Gamble. V roce 2007 byla také zvolena velvyslancem on-line kampaně Australské nadace pro ochranu přírody, která podněcuje australany, aby zde vyjádřili své příspěvky ohledně změn klimatu.

Jejím nejnovějším filmem je film Památkáří (2013). Do budoucna má naplánováno hrát ve čtyřech filmech včetně pokračování Hobita.

Cate Blanchett

22. září 2014 v 17:01 | Merylka
News

Biography of Angelina Jolie

22. září 2014 v 16:56 | Merylka
Angelina Jolie je jednou z nejúspěšnějších, ale také nejotevřenějších hereček Hollywoodu. Je dcerou taktéž uměním se zabývajícího páru, herce Jona Voighta (který je držitelem Oskara) a herečky Marcheline Bertrand. Není tedy velkým překvapením, že k hraní se dostala už velmi brzy. V pěti letech si odehrála svůj filmový debut v titulu Lookin' to Get Out (ve kterém si zahrál i její otec). O šest let později započala svá studia na Lee Strasberg Theater Institute.

A showbusinessu se věnovala i nadále, přestože její dětské sny tomu vůbec nenasvědčovaly. Angelina se totiž toužila stát ředitelkou pohřebního ústavu. Ale její přání nedošlo naplnění. Již v šestnácti letech působila jako profesionální modelka v New Yorku, Los Angeles a Londýně. Kromě toho se objevila ve videoklipech hudebních umělců jako jsou Rolling Stones, Meatloaf, Lenny Kravitz a dalších. Nadále se také věnovala studiu herectví. Vstoupila na prestižní Met Theathre Group (mezi absolventy tohoto institutu patří například Holly Hunter nebo Ed Harris).

Mezi její první úspěchy na poli filmu patří například vedlejší postava ve sci-fi Cyborg 2: Glass Shadow (1993). Právě díky tomuto titulu si jí všimnuli tvůrci filmu Hackers a Angelina získala hlavní roli. Během natáčení se setkala s britským hercem Jonny Lee Millerem, zamilovali se a uzavřeli sňatek. Ale samozřejmě by to nebyla Angelina, kdyby byl ceremoniál obyčejný. To jistě ne - nevěsta byla oblečena v černém a jméno svého manžela měla napsáno krví na hrudi. Manželství však netrvalo dlouho, oficiálně byli rozvedeni v roce 1999.

Osobní život tedy nebyl nejúspěšnějších, ale, co se týče její kariéry, bylo tomu přesně naopak. Natočila hned několik úspěšných titulů, které se zalíbily nejen publiku, ale také kritice (Without Evidence, Foxfire, Legs nebo All There Is). Díky filmu Playing God z roku 1997 (zahrála si v něm spolu s Davidem Duchovny) se z ní stala skutečná hvězda. A triumfovala i nadále, za své výkony v televizních filmech byla odměněna Zlatým Globem za nejlepší herečku ve vedlejší rolí a za postavu Comelie Wallance, kterou ztvárnila ve filmu George Wallace byla nominována na cenu Emmy.

Svůj druhý Zlatý Globe a další nominaci na Emmy obdržela za roli Gii Carangi v životopisném snímku Gia, mapujícím život veleúspěšné modelky, která propadla drogám. Konečně se objevila i na "velkém" plátně. V roce 1998 si zahrála společně se Seanem Connerym, Ryanem Phillippem a Gillian Anderson ve snímku Playing By Heart. O rok později získala roli v Pushing Tin a společně s Denzelem Washingtonem se objevila v thrilleru Sběratel kostí. V Narušených znovu předvedla své herecké dovednosti a kritika se rozhodla její talent ocenit nominací na Emmy a Oscarem za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Taktéž stačila uzavřít druhé manželství s hercem Billy Bob Thortonem. I přes to, že velmi dlouho se zdálo, že jejich vztah nemůže nic narušit, došlo k rozvodu.

Angelina ale nepropadla spleenu a s plnou vervou se vrhla na svou práci. Spolu s Nicolasem Cagem byla největší hvězdou snímku 60 Sekund a taktéž se uvolila stát představitelkou Lary Croft, hlavní hrdinky filmů inspirovaných veleúspěšnými počítačovými hrami... Takto nesmírně pohledná herečka je nejen velice nadaná, ale zdá se, že jí není cizí ani troška rebelantství, neustále jí provází menší či vetší skandály. Kromě toho je také velmi otevřená, a tak jí nečiní problém, probírat na veřejnosti svou bisexualitu.

Od roku 2005 žije s hercem Bradem Pittem, od roku 2014 jsou manželé. Jejich vztah přitahuje pozornost médií na celém světě. Společně s Pittem mají dcery Shiloh a Vivienne a syna Knoxe a dále adoptovali děti Maddoxe, Zaharu a Paxe. Angažuje se v humanitárních projektech na celém světě, zejména týkajících se problematiky uprchlíků v rámci UNHCR.
14. června 2014 povýšila britská královna Alžběta II. Angelinu Jolie do šlechtického stavu.
Jako jedna z mála herců/hereček je Angelina levačka.

Mezi její nejnovější film patří Zloba - Královna černé magie (2014). V budoucnu se bude věnovat nejen herectví, ale také režii.

Angelina Jolie

22. září 2014 v 16:50 | Merylka
News

Biography of Amy Adams

22. září 2014 v 16:39 | Merylka
Celým jménem Amy Lou Adams se narodila 20. srpna 1974. Jejím rodištěm byla
základna americké armády v italském městě Aviano, kde sloužil její otec. Má šest sourozenců se kterými vyrůstala v Coloradu. Když bylo Amy jedenáct let její rodiče Kathryn a Richard se rozvedli. Na střední škole se věnovala zpěvu ve sboru a baletu.

V celovečerním snímku se poprvé představila v satirické komedii Krása Na Zabití, kde se sešla s dalšími později velmi úspěšnými kolegyněmi Kirsten Dunst, Brittany Murphy či Denise Richards. Další přležitostí bylo drama Velmi Nebezpečné Známosti 2, které se ovšem nesetkalo s příliš vřelým přijetím kritiky ani diváků. V roce 2002 se objevila v komedii Sloužit Sáře. Ve stejném roce si také zahrála naivní sestřičku s rovnátky, která podlehne kouzlu Leonarda DiCapria ve Spielbergově Chyť Mě, Když To Dokážeš.

Do širokého povědomí se však dostala až v roce 2005 kdy si za svůj výkon v nezávislém snímku Junebug vysloužila nominaci na Oscara. Další nominaci tentokrát na Zlatý glóbus získala v roce 2007 za roli princezny Giselle v pohádkové komedii Kouzelná Romance. Svou druhou nominaci na Zlatý glóbus a Oscara získala za roli mladé jeptišky, sestry James, ve filmu Pochyby. Ačkoliv se objevila v řadě dramatických a komediálních rolí, tak si původně získala reputaci za hraní postav s veselými a sluníčkovými dispozicemi, ale od té doby ztvárnila velkou řadu rolí.


Za roli Charlene Fleming ve snímku Fighter získala třetí nominaci na Oscara, Zlatý glóbus, druhou nominaci na cenu BAFTA a pátou na Screen Actors Guild Award. V roce 2011 se objevila po boku Jasona Segela ve filmu Mupeti. V roce 2012 ztvárnila Peggy Dodd ve snímku Mistr a dceru postavy Clinta Eastwooda v baseballovém dramatu Zpátky ve hře. Za Mistra byla Adams počtvrté nominována na Oscara a Zlatý glóbus a potřetí na cenu BAFTA.

Mezi její nejnovější filmy patří Ona (2013) nebo Muž z oceli (2013). Právě natáčí dva nové filmy a chystá se natáčet pokračování Kouzelné romance.

V roce 2008 se zasnoubila s režisérem a hercem Darren Le Gallem, které ho si o rok později vzala. Mají spolu dceru.

Amy Adams

22. září 2014 v 16:28 | Merylka
News

Biography of Amber Heard

22. září 2014 v 16:22 | Merylka
Amber Heard se narodila v Austinu 22. dubna 1986. Navštěvovala St. Michaels Catholic Academy, kterou ale kvůli herectví musela opustit. V 18 letech získává první zkušenosti před kamerou. Zpočátku se objevuje v menších seriálových rolích jako například v Smallville, O.C. nebo Californication s Davidem Duchovnym.

První velká filmová role přichází v roce 2004 ve snímku Světla Páteční Noci, kde svojí rolí Marii září po boku Billy Bob Thortona. Další zkušenosti sbírá o rok později ve filmu Její Případ a zajímavém dramatu Aplha Dog s Justinem Timberlakem. Zlom její herecké kariéry přichází v roce 2007, kdy si ji všimne režisér Jeff Wadlow a obsadí ji do hlavní role filmu Nikdy Se Nevzdávej.

Roku 2010 vystoupila na výroční akci organizace GLAAD a zveřejnila zde oficiálně svou homosexuální a bisexuální orientaci. V té době měla vztah s fotografkou jménem Tasya van Ree.
Režiséři jí po většinou obsazují do komedií (ExTerminators) nebo hororů (Otčím, The Ward). Rumový deník natočila v roce 2011, díky tomuhle filmu se seznámila s hercem Johnnym Deppem, se kterým začala aférku a nyní spolu chodí.

Jejími hereckými vzory jsou Julia Roberts, Natalie Portman či Cate Blanchett. Mezi Amberiny záliby patří plavání, potápění, horolezectví, golf a modeling. Právě ve světě modelingu sbírá Amber jeden úspěch za druhým. Objevuje se na obálkách populárních časopisů a pánský časopis Maxim jí v anketě 100 žhavých žen umístil na 21. místě. Stává se také tváří mnoha reklamních společností.

Mezi její nejnovější filmy patří Machete zabíjí (2013) nebo 3 dny na zabití (2014). Právě natáčí dva nové filmy.

Amber Heard

22. září 2014 v 16:22 | Merylka
News

Biography of Amanda Seyfried

20. září 2014 v 20:04 | Merylka
Amanda Seyfried se narodila v Allentownu v Pensylvánii dne 3. prosince 1985. Je německého původu. Matka Anne se živí jako pracovní terapeutka a otec Jack Seyfried je lékárník. Má starší sestru Jennifer, která je hudebnicí ve Filadelfii, kde řídí rockovou kapelu Love City. V roce 2003 absolvovala na Allentown's William High School.

V roce 2004 si zahrála ve filmu Protivný Sprostý Holky (kvůli tomuto filmu dokonce přerušila studium). Zde ztvárnila postavu patřící k třem nejkrásnějším dívkám na střední skole. Původně měla zájem o hlavní roli dívky jménem Cady, tu ale nakonec ztvárnila Lindsay Lohan. Dokonce jí nevyšla ani role Reginy. Proto jí nezbylo nic jiného než se spokojit s vedlejší postavou Karen. Mezi další filmy, ve kterých se doposud objevila patří Nine Lives a American Gun. V krimi dramatu Alpha Dog, který je inspirován skutečnou událostí, hraje postavu Julie Backley. Také si zahrála v seriálu Veronica Mars, kde se představila jako kamarádka hlavní hrdinky Lilly Kane. V tomto seriálu se objevila v jedenácti epizodách.

Její kamarádkou je Lindsay Lohan. Stala se tváří obálek knih spisovatelky Francine Pascalové. Zkušenosti s modelingem můžou za to, že s oblibou nakupuje a úplně nejradši má džíny, kterých má pořádnou sbírku.

V roce 2008 přišel její dosavadní největší úspěch, a to role ve zfilmovaném muzikálu Mamma mia! po boku Pierce Brosnana a Meryl Streep. K tomuto filmu také nazpívala titulní píseň Gimme gimme gimme, která se dobře umístila i v hitparádách.

Mezi její nejnovější filmy patří životopisný snímek Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013), kde si zahrála pornoherečku Lindu Lovelace. Ve stejný rok propůjčila hlas M.K. v animované pohádce Králoství lesních strážců a letos šel do kin film Všechny cesty vedou hrobu, kde si zahrla vedlejší roli.

Právě natáčí 3 nové filmy.

Amanda Seyfried

20. září 2014 v 19:53 | Merylka
News